Chcesz wydać własny utwór?

Pomożemy Ci w kompozycji, napisaniu tekstu, stworzeniu aranżu
i wydaniu Twojej piosenki 🙂
zobacz poniżej

Piszemy teksty

Napiszemy tekst dla Ciebie lub pomożemy Ci dopracować Twój.
Tworzymy w języku polskim i angielskim.
zobacz poniżej

Komponujemy i aranżujemy

Przejdziemy z Tobą drogę od zarysu utworu do jego finalnego, pełnego brzmienia.
zobacz poniżej

Realizujemy sesje nagraniowe

Nagramy Twój wokal i partie instrumentalne. Pomożemy Ci przygotować się do nagrania.
zobacz poniżej

Wykonujemy miks i mastering

W procesie szeroko pojętej postprodukcji dopracujemy brzmienie Twojej piosenki.
zobacz poniżej

Wydajemy Twoją piosenkę

Możemy wydać ją w naszej wytwórni na CD, winylu lub w serwisach streamingowych.
zobacz poniżej

BASIA JANYGA & ROMAN JOŃCATworzymy piosenki na miarę... Twoich potrzeb.

PIOSENKA OD A DO Z
Działamy kompleksowo. Tworzymy dla Ciebie tekst i muzykę, według Twoich preferencji. Aranżujemy, nagrywamy, produkujemy i wydajemy utwór w naszej wytwórni. Otrzymujesz nasze profesjonalne wsparcie na każdym etapie powstawania utworu.
BANK UTWORÓW
Jeśli któraś z kompozycji w naszym banku utworów przypadnie Ci do gustu, może stać się Twoją piosenką 🙂 Jest to najszybsza forma współpracy songwriterskiej. Pomożemy Ci przygotować się do nagrania i przygotujemy utwór do wydania.
PIOSENKA 50/50
Posiadasz zarys utworu lub tekstu, ale brakuje Ci muzyki, chwytliwego refrenu, dopracowania szczegółów?
Pomożemy! Opcja 50/50 zakłada, że rozpoczynamy współpracę nad materiałem (tekstem, muzyką), który został przez Ciebie stworzony i wymaga dopracowania kompozycyjno-tekstowo-producenckiego.

Jesteśmy otwarci na inne formy współpracy

ZAŁOŻYCIEL STUDIARoman Jońca

Pianista, kompozytor, aranżer. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach oraz kierunku Zarządzanie Menedżerskie. Założyciel Fabryki Talentów oraz inicjator Ogólnopolskich Warsztatów Muzycznych PoluZONE z zespołem Poluzjanci. Od 2006 roku związany z profesjonalną pracą  studyjną, sesyjną i sceniczną. Uwielbia pracę kreatywną i realizuje się jako twórca, współpracując z młodszymi i starszymi artystami, wspierając ich na drodze do świadomego muzykowania.

Basia Janyga

wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, pedagog. Absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Śląskim oraz Psychologii Przywództwa. Od kilkunastu lat pracuje z wokalistami, ucząc świadomego śpiewania. Basia współpracuje z zagranicznymi producentami m.in. z Niemiec, Turcji i Grecji, tworząc utwory w różnych stylach muzycznych. Ma na swoim koncie autorski album nagrany z grupą czołowych polskich muzyków. Współzałożycielka Fabryki Talentów i inicjatorka Ogólnopolskich Warsztatów Muzycznych PoluZONE. Jej życiową misją jest inspirowanie ludzi do odczuwania, co stara się realizować przez twórczość i muzykę. Motywuje i wspiera artystów w procesie twórczym.

Opinie o nas

https://romanjonca.com/wp-content/uploads/2021/03/117125437_3018237828273397_5961727317256828399_o-e1614984504476-160x160.jpg

Basia Janyga-Jońca posiada talenty, które w branży muzycznej nieczęsto chodzą parami. Z jednej strony cechuje ją wielka muzyczna wrażliwość, kreatywność i erudycja, z drugiej zaś niespotykana dyscyplina, rzeczowość, słowność czy choćby punktualność;) Przymioty te sprawiają, że współpraca z Basią jest zarazem twórcza jak i bardzo komfortowa. Na szczególną uwagę i uznanie zasługują anglojęzyczne teksty piosenek, wychodzące spod jej pióra. Jako filolog języka angielskiego nadaje im niespotykaną głębię i niebanalny kształt.

MUZYKKuba Badach

https://romanjonca.com/wp-content/uploads/2021/03/elisabeth-obraz-160x160.jpg

W pracy songwriterskiej z Basią wszystko przebiega bardzo sprawnie, nie narzuca pomysłu i rozwiązania tylko daje przestrzeń, by do niego dojść. Dostałam od Basi bardzo dużo fajnych wskazówek. W studio nagrywałam już kilka razy – zawsze bardzo sprawnie, szybko, profesjonalnie. Roman zwraca uwagę na to co poprawić. Czuje się myślenie o wspólnym efekcie pracy, z korzyścią zarówno dla wykonawcy, jak i dla odbiorców.

WokalistkaElisabeth Pryka

https://romanjonca.com/wp-content/uploads/2021/03/IMG_2842-160x160.jpg

Praca w studio z Basią i Romanem przebiega w bardzo sympatycznej atmosferze. To profesjonaliści, którzy wiedzą jak zadbać o dobre warunki studyjne oraz o dobre samopoczucie śpiewającego.

Warto zwrócić się do Basi o pomoc przy procesie tworzenia autorskich piosenek. Zawsze mogę liczyć na cenne wskazówki, czy to do warstwy tekstowej, czy muzycznej utworu. Basia ma ogromne doświadczenie na wielu płaszczyznach. Pomaga odnaleźć sens naszych własnych odczuć i ubrać je w odpowiednie słowa, emocje i dźwięki.

Na koniec jeszcze dodam, że jesteście po prostu wspaniałymi ludźmi i Wasze 'power couple' dodaje niesamowitej energii wszystkim projektom, za które się bierzecie :)))

WokalistkaKlaudia Waldon

https://romanjonca.com/wp-content/uploads/2021/03/IMG_2844-160x160.jpg

Najpierw trzeba sobie wyobrazić jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi, gdzie w okolicy pięknego lasu i jeszcze piękniejszego zachodu słońca można twórczo popracować z Romanem. Ten proces nagrywania numeru to przede wszystkim spokój. Spokój i skupienie. Precyzja i dokładność oraz pierwiastek artyzmu, o który w dzisiejszych czasach trudno. Prawdziwa wrażliwość na muzykę to Roman Jońca. Kompozycje, które pisze jako producent w połączeniu z talentem pisania nietuzinkowych tekstów Basi to mieszanka idealna. Wraz z głosem potrafią stworzyć twór doskonały. Polecam ze spokojnym sercem.

Art DirectorKamil Mąka

Love Me Photo
https://romanjonca.com/wp-content/uploads/2021/03/437c_o-160x160.jpg

Roman to świetny muzyk,gość z wybitnym wyczuciem wokalisty.Tworzy muzykę, która zapada głęboko w słuchacza, która porusza te sfery, których nie są w stanie wyrazić słowa. Uważny na emocje i treść przekazu. Jest komunikatywny, nie zadowala się miernym wykonaniem, motywuje do najlepszego efektu, przekazu, brzmienia. W Domowym Studio nagrywa się najlepiej. Basia jest bardzo dobrym pedagogiem wokalnym, umiejącym zmotywować do najlepszego wykonu utworów. Kobieta z wyobraźnią muzyczną, pisząca niebanalne teksty. Razem tworzą atmosferę życzliwości, z szacunkem odnosząc się do możliwości wykonawcy, dzieląc się swoim talentem i pomysłami. Wspólna praca przekłada się na bliskie relacje i wydobywanie tego co najlepsze w nas.To prawdziwa uczta muzyczna, tego się nie da nazwać. Polecam współpracę z tą niesamowitą parą zawodowców i dobrych ludzi.

Prezes stowarzyszenie Po-Mocs. Anna Bałchan SMI

https://romanjonca.com/wp-content/uploads/2021/03/118258232_756645225115175_7539360716283065133_o-160x160.jpg

Tłumaczenie profesjonalne, lekkie, melodyjne i przyjemne. Wybrałam je spośród 100 innych propozycji. Serdecznie polecam!

WokalistkaNatalia Opyrchał

CENNIK

Poniżej znajdziesz przykładowe ceny naszych usług. W celu uzyskania wyceny konkretnego projektu skontaktuj się z nami 🙂
PIOSENKA OD A DO Z
WYMAGA KILKU MIESIĘCY INTENSYWNEJ PRACY NASZEGO TEAMU I ARTYSTY
od 4.000
 • FULL PAKIET W 10 KROKACH 🙂
 • 1. Określamy z Tobą styl muzyczny i tematykę
 • 2. Piszemy dla Ciebie zarys piosenki, po konsultacji z Tobą nanosimy poprawki
 • 3. Po Twojej akceptacji przygotowujemy pełną aranżację, nagrywamy partie instrumentalne.
 • 4. Przesyłamy Ci utwór do poćwiczenia
 • 4. Zapraszamy Cię na nagranie wokali - przyjeżdżasz na sesję nagraniową do nas. Zaczynamy konsultacją wokalną, aby pomóc Ci złapać pion przed nagraniem i nabrać pewności.
 • 5. Dogrywamy partie chórkowe
 • 6. Robimy mix utworu, czyli jego edycję - edycja partii wokalnych to bardzo ważny element pracy. Chodzi o to, by Twój głos i cały utwór brzmiał po prostu świetnie
 • 7. Przesyłamy Ci utwór do akceptacji
 • 8. Robimy mastering, czyli taki ostatni szlif brzmieniowy
 • 9. Przygotowujemy grafikę i wrzucamy utwór na Twój kanał YouTube (jeśli go nie masz, pomożemy w założeniu)
 • 10. Dodatkowo możemy wrzucić go na Spotify i inne kanały dystrybucji cyfrowej.
 • Możesz zdecydować się na dodatkowo płatne opcje, m.in.: konsultacja wokalna, językowa (w przypadku tekstów anglojęzycznych), nagranie innych niż planowane partii instrumentalnych itd.
BANK UTWORÓW
WCIĄŻ TWORZYMY NOWE PIOSENKI W RÓŻNYCH STYLACH MUZYCZNYCH. JEŚLI KTÓRAŚ CI SIĘ SPODOBA, MOŻE BYĆ TWOJA !
od 2.900
 • Najszybszy model współpracy!
 • 1. Wchodzisz do naszego banku muzycznych różności i robisz zakupy 🙂
 • 2. Dostajesz gotową kompozycję.
 • 3. Przesyłamy Ci utwór i podkład do ćwiczenia
 • 4. Wspieramy Cię w procesie przygotowań do nagrania
 • 5. Przyjeżdżasz do nas na nagranie
 • 6. Wykonujemy mix i mastering
 • 7. Gotowe! Możemy pomóc Ci wydać utwór.
PIOSENKA 50/50
JAK MOŻEMY CI POMÓC? TO NAJBARDZIEJ ELASTYCZNA Z NASZYCH USŁUG
od 1.500
 • Przede wszystkim daj znać czego od nas potrzebujesz, a co już masz gotowe.
 • Jeśli Twoja kompozycja lub tekst wymaga jedynie lekkiego szlifu, zerknij na cennik konsultacji 😉

PRZYKŁADOWE USŁUGI DODATKOWE

Konsultacje wokalne (45 min.) - 120 zł
Konsultacje z anglistą (45 min.) - 120 zł
Miks gotowego utworu - od 800 zł
Mastering jednego utworu - 250 zł
tłumaczenie tekstu (pol-ang, ang-pol) - 350 zł
napisanie tekstu - od 400 zł
aranżacja i nagranie chórków - od 300 zł

© 2021 Roman Jońca